O spółce

MBS Capital Group, zwane dalej w skrócie MBS CG, jest nową firmą, którą tworzą osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w zakresie poszukiwania, wydobycia oraz handlu kamieniami szlachetnymi, a w szczególności diamentami. Celem naszego najnowszego projektu jest otwarcie punktu skupu diamentów w Sierra Leone z zamiarem ich dalszej sprzedaży, co pozwoli na pozyskanie środków do ewentualnej dalszej eksploracji i otwarcia własnej kopalni lub kopalń, jeżeli analiza obecnej sytuacji wykaże zasadność takiego kierunku rozwoju. Nasz personel posiada aktualne wizy biznesowe i dużą wiedzę na temat afrykańskich obyczajów. Jeden z naszych współpracowników ma obywatelstwo Sierra Leone, co znacznie ułatwia załatwianie wszelkich formalności niezbędnych do prowadzenia przedsiębiorstwa związanego z obrotem diamentami, co jest bardzo restrykcyjnie traktowane przez tamtejsze władze. Współpracownik ten to osoba z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie wyceny i handlu kamieniami szlachetnymi, a w szczególności diamentami zarówno surowymi jak i oszlifowanymi. Przez kilkanaście lat między innymi nadzorował prace wydobywcze w kilku punktach w zachodniej Afryce, co zostało przerwane epidemią Ebola 2014-2016. Autorytet jaki zdobył w połączeniu ze znajomością lokalnych obyczajów dają duże szanse na sprawne odbudowanie sieci kontaktów.
MBS CG ma aktualne kierunki zbytu praktycznie każdej ilości pozyskanych kamieni szlachetnych miedzy innymi w Belgii –Antwerpia, Izraelu – Tel Awiw oraz Meksyku, pod warunkiem zaoferowania odpowiedniej ceny. Do odbudowania pozostają kontakty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale mamy doświadczenie w tamtym rejonie z którego wynika, że rynek ten sprzyja raczej dużym graczom, ale można uzyskać większy profit, więc jest to jak najbardziej nasz cel na nieodległą przyszłość. Pracujemy nad kontaktami w Chinach i Indiach.
Doświadczenie i wiedza naszego zespołu na temat kamieni szlachetnych oraz łatwość odnajdywania się w afrykańskich realiach zdobyta wielokrotnymi podróżami i wieloletnią pracą w tamtym rejonie w połączeniu z entuzjastycznym podejściem dają potencjalnym inwestorom szanse na osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków, a w przypadku połączenia inwestycji z chęcią dołączenia do naszego zespołu także przeżycia niezapomnianej przygody. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Sebastian Ciuła
wiceprezes

Bogdan Październy
wiceprezes

Maciej Stańco
wiceprezes